Vážení zákazníci, e-shop je dočasně z provozních důvodů pozastaven! Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 11-20hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 
  
 
 
 
 
  1. Úvod
  2. Ověření plnoletosti
Ověření plnoletosti

Ověření plnoletosti

Součástí našeho sortimentu jsou také vaporizéry a apotřeby pro kuřáky.

Kuřácké potřeby a vaporizéry prodáváme pouze osobám starším 18 let.

Při nákupu kuřáckých potřeb v kamenné prodejně je nakupující povinnen se na požádání obsluhy prokázat platným občanským průkazem, nebo jiným dokladem, který dokazuje jeho plnoletost.

Při nákupu kuřáckých potřeb v eshopu nakupující závazně potvrzuje svou plnoletost registrací s ověřeným uživatelským účtem či přihlášením do našeho systému přes službu mojeID. K tomu navíc při převzetí objednávky, která obsahuje kuřácké potřeby, bude zákazník vyzván dopravcem, aby prokázal svou plnoletost.

Každý kdo si bude chtít zakoupit kuřácké potřeby jako jsou bylinné blunty, skleněné bonga a další příslušenství k nim bude povinen nám dokázat svou plnoletost (viz zákon č. 65/2017 Sb. §6 odst. 1).

 Tzv. „protikuřácký“ zákon není nic nového. Konkrétně se jedná o zákon č. 65/2017 Sb. o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Ano, to je tentýž zákon díky kterému jsou dnes na obalech cigaret odpudivé obrázky, nesmí se prodávat ochucené tabákové blunty a další tabákové výrobky nebo díky kterému si nesmíte zapálit cigaretu v restauraci a na stanicích městské hromadné dopravy. Kromě toho zákon také vyžaduje po prodejcích skrze e-shop prokazatelné a jednoznačné ověření věku zákazníka ještě před provedením objednávky.

 

 Přesné znění zní „Tabákové výrobky, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety lze prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele (dále jen „systém ověřování věku“). Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let“. To tedy znamená, že každý kdo si bude chtít zakoupit kuřácké potřeby jako jsou: bylinné blunty, bongy a další příslušenství k nim bude povinen nám dokázat svou plnoletost (viz zákon č. 65/2017 Sb. §6 odst. 1). V kamenných prodejnách není kontrola věku nic nového a téměř nikdo se už nad prosbou o ukázání občanského průkazu nepodivuje. V případě online prodejen je toto však úplná novinka v České republice a v případě nesplnění některé z povinností tohoto zákona hrozí prodejci pokuta až do výše 800.000 Kč.

Co to znamená pro zákazníky e-shopů s kuřáckými potřebami?

Od 1.9.2017 bude pro zákazníky největší novinkou povinná registrace a následná validace registrovaného účtu. Validaci nebo také ověření účtu můžete na našem e-shopu provést několika způsoby, které jsou vypsány níže. Každý zákazník je tedy po registraci ze zákona povinen prokázat svůj věk prodejci. To provedete nejjednodušeji oskenováním nebo ofocením některého z dokladů totožnosti (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz), kde bude jasně vidět vaše jméno a datum narození. Pokud doklad nemá datum narození je možné datum spočítat z rodného čísla. To ale nepotřebujeme celé a tak doporučujeme čísla za lomítkem začernit nebo zakrýt stejně jako další, pro nás nedůležité údaje. Ač se vám toto může zdát jako velký zásah do soukromí a nemusíte se zasíláním osobních dokumentů souhlasit, tak momentálně nejsme tak jako ostatní prodejci schopni poskytnout jednoduší způsob ověření. Můžeme vám ale slíbit, že vaše osobní údaje budeme uschovávat podle příslušných zákonů a zabezpečíme, aby se nedostaly do cizích rukou.

 

Jednotlivé kroky k ověření účtu a nákupu

 Pokud jste se tedy rozhodli nakoupit v našem eshopu, zde máte jasný přehled krok po kroku, co je k úspěšnému ověření online účtu potřeba:

 

  1) V případě, že jste nový zákazník, bude potřeba se registrovat jako nový zákazník. Pokud již účet máte pokračujte dalším bodem.

 2) K úspěšnému ověření účtu potřebujete doložit vyplněný formulář, který je ke stažení zde a nebo v emailu, který vám přišel po registraci. K vyplněnému formuláři doložíte i váš oskenovaný doklad totožnosti. Údaje pro nás důležité jsou vaše jméno a datum narození, zbytek můžete zakrýt nebo začernit. Tyto dva dokumenty doložíte našemu obchodu jedním ze tří způsobů:

a)Osobně – doklady doneste do kamenné prodejny v Benešově u Prahy

Elektronickou poštou – dokumenty zašlete emailem na naši emailovou adresu: validace@flore.cz

Poštou – dokumenty odešlete v obálce na naší korespondenční adresu firmy: Flore.cz, Na tržišti 1110/5, Benešov u Prahy, 25601.Nemáte-li možnost si formulář vytisknout a doklad oskenovat, rádi vám předáme prázdný formulář a provedeme za vás oskenování dokladu totožnosti v naší prodejně na adrese Malé náměstí 75 v Benešově u Prahy, 25601 (prodejna Flore smokeshop).

3) Nyní je potřeba počkat na schválení vaší žádosti o ověření věku. Všechny žádosti jsou zpracovávány postupně a o výsledku se dozvíte v emailu který obdržíte. Žádosti se snažíme zpracovávat co nejrychleji a to většinou do druhého dne, nicméně se může stát že to bude trvat déle.

4) přihlásit se od našeho systému přes službu mojeID tímto způsobem není potřeba žádná další registrace či ověření, neboť služba mojeID je plně hodnotná služba, která splňuje veškeré zákonné náležitosti, takže můžete rovnou nakupovat.

Nepropásněte nové zboží, akce a slevy
Z aktualních nabídek se můžete jedním klikem kdykoliv odhlásit
2016-2023© Flore.cz, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz