Vážení zákazníci, e-shop je dočasně z provozních důvodů pozastaven! Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Ne, 11-20hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 
  
 
 
 
 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaký je rozdíl mezi kouřením a vaporizací?
22.03.2019
Komentáře (0)

Jaký je rozdíl mezi kouřením a vaporizací?

Než se podíváme na to jak jsou tyto dva způsoby užívání konopí odlišné, je dobré si říct něco o tom jak kouř a pára z vaporizéru vzniká. Kouř vzniká při spalování, k tomu dochází když je sušená bylina vystavena otevřenému ohni např. při kouření jointu nebo v bongu. V tomto případě dojde doslova ke zničení sušené byliny či tabáku vysokými teplotami ohně. 
Vaporizování, na druhou stranu, není tak "brutální" proces. Oproti kouření, při vaporizování nedochází ke styku konopí s otevřeným ohněm a tak se zachovávají veškeré kanabinoidy a ostatní látky z marihuany. Díky přesně nastaveným teplotám tedy nedochází ke spalování a nevznikají žádné karcinogenní látky. 

Z čeho se kouř a pára skládá?

Pokud dojde ke spálení konopí, kanabinoidy a ostatní látky z rostliny jsou zničeny vysokou teplotou. Některé studie dokonce ukazují, že kouř vznikající při kouření jointu, obsahuje až 88 % ne-kanabinoidích látek. Mezi tyto látky patří např. dehet, oxid uhelnatý, těžké kovy a jiné zplodiny. Tyto látky jsou důvodem proč je kouření tak škodlivé. Mimo to také tato skutečnost znamená, že klasickým kouřením doslova plýtváte svým bylinným materiálem a nevyužíváte všechny látky v něm obsažené. 
Pára z vaporizéru je oproti kouři podstatně čistší. Jelikož nedochází ke spalování a hoření neobsahuje pára žádné zplodiny jako je tomu u kouře. Některé pokusy ukázaly, že pára z vaporizéru může obsahovat až 95 % kanabinoidů a 5 % látek jako jsou flavonoidy a terpeny.

A co zápach? Je horší kouř nebo pára?

Hlavním důvodem proč má kouř tak nepříjemný zápach je dehet, který vzniká při hoření. Dehet také způsobuje, že zápach přetrvává a drží se na oblečení nebo vlasech. Navíc kouř který vzniká při kouření konopí má specifickou vůni a téměř každý v blízkosti pozná o jakou bylinku se jedná.

Vaporizéry produkují páru, která je bez dehtu a téměř bez zápachu. Vůně páry se oproti kouři velmi rychle vstřebává a nedrží se na oblečení ani předmětech. To znamená, že krátce po vaporizačním cyklu není téměř nic cítit a nikdo tak nemusí nic poznat.

Zdravotní aspekty: Joint vs vaporizér

Asi není žádným překvapením, že pára z vaporizéru je mnohem zdravější než kouř. Jelikož během vaporizování nevdechujete žádné nečistoty a splodiny jste tak mnohem méně vystaveni riziku onemocnění některou z nemocí spojených s kouřením. Obecně se tak dá říct že lidé kteří vaporizují spíše než kouří méně kašlou, dýchají snáze a jsou obecně zdravější. 

Finanční náročnost aneb vyplatí se vaporizovat?

Jak bylo zmíněno výše, v páře se oproti kouři vyskytuje podstatně více kanabinoidů. Díky tomu se dá říct, že k dosažení stejného stavu stačí podstatně menší množství marihuany než u klasického kouření. To znamená že vaporizací šetříte peníze. Na první pohled by někdo mohl 

Je vaporizace diskrétnější než kouření?

Jeden z důvodů proč je kouření konopí tak populární je fakt, že ubalit jointa nebo naplnit si kotlík u bongu je jednoduchá a rychlá záležitost. Na druhou stranu vaporizéry v posledních letech zažili velký boom a tak je dnes trh doslova zaplaven diskérními kapesními vaporizéry, které si můžete vzít sebou na cesty a inhalovat své bylinky zdravou cestou. Čas který potřebujete k naplnění komory u vaporizérů je téměř zanedbatelný a zahřátí sušené marihuany nebo jiné bylinky zabere jen pár sekund. 
Dá se tak říct, že s kvalitním vaporizačním perem jste zaručeně více diskrétní než s klasickým jointem nebo ochuceným bluntem. Většina přenosných vaporizérů vypadá jako malá e-cigareta a vůně která se z vaporizéru vychází je pro většinu neznalých neidentifikovatelná. Často tak můžete vaporizovat v blízkosti jiných lidí a nikdo nemusí tušit co přesně děláte.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte nové zboží, akce a slevy
Z aktualních nabídek se můžete jedním klikem kdykoliv odhlásit
2016-2023© Flore.cz, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz